TMGD Belgesi

Karayolu, havayolu ve denizyolu taşımacılığı ile tehlikeli maddeleri taşıyan, gönderen, dolduran, yükleyen, paketleyen, boşaltan tüm işletmelerin Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı istihdam etmesi yasal zorunluluk haline getirildi.
30 Haziran 2015 tarihinden itibaren uygulanacak olan sistemde firmalar isterlerse bünyelerinde Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurabilir ya da dışarıdan sözleşmeli olarak çalıştırabilirler.

dusler-surucu-kursu-image-banner-@35

Kimler Alabilir

Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden herhangi birinden mezun olan herkes Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı olabilir. Yetki belgesi sahibi eğitim kuruluşlarında 49 saatlik tehlikeli madde güvenlik danışmanı eğitimini tamamladıktan sonra Bakanlık tarafından yapılan sınavda 100 üzerinden 70 puan alarak başarılı olmak gerekmektedir.

dusler-surucu-kursu-image-banner-@36

Neden Almalıyım?

Yeni açılan bu iş sahasında erken davranmak avantaj getiriyor. Üniversite mezunuysanız ve işinizden memnun değilseniz aradığınız fırsat bu olabilir. Tek bir Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı sertifikası ile 5 (Beş) firmaya dışarıdan danışmanlık hizmeti yapabilirsiniz. 30 Haziran 2015 den itibaren 50.000 den fazla Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanına ihtiyaç duyulacağı tahmin edilmektedir.

dusler-surucu-kursu-image-banner-@37

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Eğitimlerimiz Ankara-Kızılay’da Devam Etmektedir.

Her bir grup eğitimi 20 kişi ile sınırlıdır. Düşler Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’den eğitim alıp “Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğitimi Tamamlama Belgesine” sahip olan kişilerin müracaatları tarafımızdan Bakanlığın Otomasyon Sistemi üzerinden yapılacaktır.
Eğitimlerimiz konu anlatım, sınava hazırlık sorularının çözümü, vaka analizleri ve deneme sınavları şeklinde, deneyimli TMGD hocası tarafından verilmektedir. Tüm eğitim dokümanları firmamız tarafından karşılanmaktadır.
Planlı eğitimlerimiz dışında, kursiyerlerin talebi ve hocaların gerekli görmesi halinde üzerine ek dersler ve soru çözüm oturumları düzenlenecektir. Eğitim merkezimiz, mesai saatleri dışında da kursiyerlerimizin ferdi ve hocalarımızın eşliğinde çalışma yapmasına müsaittir. Bakanlığın açacağı TMGD sertifikasını bakanlıktan alabilmek için yetkili yangın söndürme eğitim merkezlerinden uygulamalı yangın söndürme eğitimine katılım sağlandığına dair belgenin aslının veya noter onaylı suretinin ibrazı gerekmektedir.

Gerekli Belgeler

  • Lisans Fotokopisi (Noter Onaylı)
  • Kimlik Fotokopisi
  • 1 Adet Fotoğraf
  • Sicil Kaydı

Eğitim Ücreti

Lütfen kurumumuz ile irtibata geçiniz.

Eğitim Yeri

Kızılay Mah. Milli Müdafaa Cad. 10 / 6 Kızılay / ANKARA

TMGD Hizmeti ile İlgili Detaylı Bilgi ve Katılım

Eğitim Koordinatörü: Mehtap Bahadır
Cep Tel: 0 545 230 20 63
Telefon: 0 312 231 20 60
E-mail: srcdusler@gmail.com